PROGNOZY DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

Koronawirus to pandemia, która zmieniła życie niemal wszystkich Polaków. Jego skutki są nie tylko zdrowotne, ale również ekonomiczne. Dlatego wiele osób zastanawia się, na jakie prognozy dotyczące koronawirusa możemy obecnie liczyć?

Koronawirus – sytuacja w Polsce

W połowie kwietnia sytuacja w Polsce jest na szczęście inna niż we Włoszech lub w Hiszpanii. Nie mamy tak dużego przyrostu liczby zakażonych oraz przypadków śmiertelnych. Trzeba jednak pamiętać, że liczba chorych wzrasta codziennie o podobną liczbę 300-400 osób. Krzywa zachorowań się wypłaszcza, co daje nadzieję na lepszą opiekę medyczną, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość, że pandemia nie skończy się w najbliższym czasie. W Polsce epidemia koronawirusa ma charakter długotrwały.

Pomimo iż również w Polsce sporo osób zdrowieje po przejściu COVID-19, to jednak na ich miejsce w szpitalach zakaźnych przybywają nowi chorzy. Liczba hospitalizowanych pacjentów utrzymuje się na stałym poziomie około 2,5 tysiąca osób. Jeszcze zbyt wcześnie jest, by widzieć wyraźnie, w jaki sposób Wielkanoc wpłynęła na rozwój koronawirusa. Wiele osób bowiem zdecydowało się na wyjazd wbrew zaleceniom, by zostać w domu.

Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce

Na całym świecie zachorowało już ponad 2 miliony ludzi. W Polsce z pewnością nie dotarliśmy na razie do szczytu zachorowań. Zgodnie z przewidywaniami Institute for Health and Evaluation (Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji) University of Washington, w Polsce szczyt zachorowań przypadnie 27 kwietnia. Szacuje się, że w tym okresie osób marłych może być nawet ponad 70 w ciągu doby. Jednocześnie jest to oczywiście tylko prognoza, która jak każde przewidywania jest obarczona błędem.

Zdaniem wielu ekspertów nie ma raczej szans, że tegoroczne wakacje będą przypominały poprzednie. Prawdopodobnie nie będą odbywały się kolonie i obozy dla dzieci, jest również duże prawdopodobieństwo, że nie będzie możliwości zagranicznych wyjazdów w celach turystycznych. Do momentu stworzenia skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi stanie się on stałym elementem codzienności. Większość Polaków niestety się nim zarazi, na szczęście zdecydowanie więcej osób przejdzie zakażenie bezobjawowo i nawet nie dowiedzą się o chorobie. Druga fala zachorowań jest przewidywana na jesień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl