GDZIE KUPIĆ MASECZKI OCHRONNE NA WIRUSA?
GDZIE KUPIĆ MASECZKI OCHRONNE NA WIRUSA?

Od niemal roku zmagamy się z poważną chorobą zakaźną COVID-19. Chociaż początkowo, była to epidemia w środkowej części Chin, obecnie przerodziła się w światowej skali pandemię. Wiele państw na świecie walczy z nią i wprowadza coraz to nowe restrykcje i obostrzenia. Tak samo jest w Polsce. Obecnie odnotowujemy rekordowe, sięgające ponad 20 tysięcy liczby zachorowań. W związku z tym, musieliśmy podjąć wszelkie kroki, które wyeliminują ryzyko zachorowań do minimum. Jednym z takich środków ostrożności jest właśnie obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. W życie wszedł jeszcze 16 kwietnia 2020 roku i trwa nieustannie. Oczywiście, aby maseczki dobrze spełniały swoją funkcję, muszą też być dobrej jakości. Gdzie kupić maseczki ochronne na wirusa? Jak je wybrać i czym powinny się charakteryzować? Tutaj pomożemy Ci w dobraniu najlepszych opcji.

Strony internetowe

Jeśli nie chcemy narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo, poprzez niekonieczne wyjście z domu – możemy zamówić maseczki ochronne w sklepach internetowych. W obecnym czasie wiele firm i sklepów prowadzi kanał sprzedaży polegający na dystrybucji online. Z uwagi na to, w Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych, rozbudowanych opcji, które z pewnością zaspokoją nasze potrzeby.

Szeroki wybór maseczek w naszym sklepie

Odpowiadając na obszerne zapotrzebowanie na maseczki ochronne, w naszym sklepie przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę tych produktów. U nas dostępne są liczne maseczki wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami węglowymi. Do produkcji używamy tylko naturalnych materiałów, które pozwalają na bezproblemowe oddychanie. Dodatkowo, maseczki posiadają system regulacji, dzięki czemu bez problemu można dostosować ją do kształtu twarzy. Oczywiście, oferta obejmuje także maseczki ochronne w wielu wzorach i kolorach. Zapraszamy do zakupów.

Apteki

Jednym z podstawowych miejsc, gdzie możemy zaopatrzyć się w maseczki ochronne podczas pandemii są wszelkie apteki i punkty medyczne. Zazwyczaj, w sprzedaży mają zarówno rozwiązania jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. W internecie znajdziemy także wiele portali, które pozwolą nam na sprawdzenie dostępności maseczek ochronnych w pobliskich aptekach.

Supermarkety

Bardzo często maseczki ochronne możemy kupić także w wielu sklepach z żywnością czy po prostu tak zwanych “sieciówkach”, jak żabka czy biedronka. W szczególności ustawione są przy kasach, aby łatwo można było je znaleźć. Maseczki ochronne możemy kupić także w drogeriach z kosmetykami, jak Hebe czy Rossmann, a nawet zdarza się, że są dostępne w sklepach z ubraniami. W ostatnim czasie zaczęli je szyć i dystrybuować także producenci znanych marek oraz prywatne osoby, dzięki temu są dostępne niemal wszędzie. Możemy je kupić także na poczcie polskiej.

Rodzaje maseczek ochronnych

Jak możemy się domyślić, wybór maseczek ochronnych jest przeogromny. Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych i mających więcej funkcji produktów. Spośród wielu opcji możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów masek mających za zadanie chronić zdrowie zarówno nasze, jak i innych.

Jednorazowe maseczki chirurgiczne

 

To jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rodzajów maseczek ochronnych. Wbrew pozorom, ich cienka struktura wcale nie oznacza złej jakości produktu. Maseczki ochronne jednorazowe składają się z trzech warstw filtracyjnych, w których skład wchodzą:

 • Zewnętrzna – zatrzymująca groźne mikroelementy i cząstki znajdujące się w powietrzu. Chroni nas także przed dotykaniem rękoma ust i nosa.
 • Środkowa – odpowiedzialna za filtrację aerozoli.
 • Wewnętrzna – dostosowana do kontaktu ze skórą. Jest miła w dotyku i sprawia, że jej użytkowanie jest po prostu przyjemne.

Jednorazowe maseczki ochronne są także bardzo skuteczne. Z badań wynika, że zatrzymują do 98% niebezpiecznych cząsteczek zawartych w powietrzu. Maseczki chirurgiczne są także stosowane przez personel medyczny i zaleca się ich noszenie osobom, u których potwierdzono obecność wirusa. Jedyną wadą, jaką mają te popularne maseczki jest fakt, że można ich użyć tylko raz.

Półmaski filtrujące

Kolejnym rodzajem maseczek medycznych, są półmaski filtrujące. Maseczki ochronne tego typu, posiadają filtr, który jest odpowiedzialny za kompleksowe oczyszczenie wdychanego powietrza. Bardzo często jest on wykonywany z włókien polipropylenu lub węgla aktywnego.

Maseczki ochronne filtrujące często są uzupełnione o zawór oddechowy, za pomocą którego możemy się pozbyć wydychanego przez nas powietrza. Dzięki takiemu mechanizmowi mamy możliwość wyeliminowania uczucia duszności i zawilgocenia maseczki. Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko, że w miejscach publicznych wydychamy nieprzefiltrowane powietrze do otoczenia.

W zależności od użytego filtra, można je rozdzielić na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku – konieczność okresowej wymiany filtra. Maski są także sztywniejsze, niż jednorazowego użytku i lepiej dopasowują się do kształtu twarzy. Możemy je podzielić na kategorie, w zależności od klasy filtracji:

 • maseczka klasy FFP1 – niska skuteczność filtracji, często używana podczas prac remontowych, jako maseczka przeciwpyłowa,
 • maseczka klasy FFP2 – średnia skuteczność filtracji, używane są w zakładach przemysłowych, w których przekraczane jest dopuszczalne stężenie m.in toksycznych substancji oraz przez personel medyczny,
 • maseczka klasy FFP3 – wysoka skuteczność filtracji, maska zapewnia najwyższą ochronę nawet przed najdrobniejszymi mikroelementami.

Maski antysmogowe – przeciwpyłowe N95 N99

Maseczki ochronne tego typu są w głównej mierze przeznaczone do przechwytywania niebezpiecznych pyłów i mikroelementów z otoczenia. Oczywiście, podobnie jak w półmaseczkach filtracyjnych, ich działanie jest uzależnione od poprawnego użytkowania. Maski składają się z czterech warstw, w których skład wchodzą:

 • filtr wstępny,
 • dwie warstwy wyłapujące pyły i inne mikroelementy,
 • warstwa antybakteryjna

Każdą maseczkę zaopatrza się także w odpowiedni filtr:

 • N95 – zazwyczaj wykonany z włókien polipropylenowych, odznacza się 95% skutecznością.
 • N99 – jego skuteczność w filtrowaniu pyłów, wirusów i bakterii wynosi 99%.

Jednak, maski tego typu mają jedną, podstawową wadę – nie można ich nosić przez długi czas. Dzieje się tak dlatego, że oddychanie w tego typu maskach jest bardzo utrudnione, a długotrwałe ich noszenie może doprowadzić nawet do niedotlenienia organizmu.

 

Maseczki wielokrotnego użytku

Te maseczki ochronne są równie popularne co jednorazowego użytku. Zazwyczaj są bardzo kolorowe – do wyboru mamy liczne wzory i odcienie. Wykonywane są z różnych materiałów, często uzupełnione o dodatkową warstwę delikatnej tkaniny od wewnątrz maseczki. Co więcej, od kwietnia produkcją tego typu masek zajęło się obecnie wiele firm, a także prywatnych osób, oferując liczne wzory i coraz to bardziej wyszukane modele. Często wybieramy je w celu zasłaniania ust i nosa nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci. Główną przyczyną takiej decyzji jest fakt, że taką maskę można samodzielnie dezynfekować w domu. Jednak, według naukowców, skuteczność masek wielokrotnego użytku, jest dużo mniejsza niż wyżej wymienionych – ich zadaniem jest ograniczenie kontaktu osób trzecich z wirusem.

Jaką maseczkę wybrać?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, w dobie pandemii mamy obowiązek noszenia maseczki, którą będziemy zakładać na twarz. Z uwagi na to jakąś po prostu musimy kupić. Do wyboru mamy liczne oferty sklepów, w których można zakupić niemal każdy rodzaj maski. Ich ceny także nie są bardzo wygórowane. W zależności od skuteczności i rodzaju filtra kosztują mniej lub więcej. Wiadomo – jakość kosztuje. Wybierając maskę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim komfort jej użytkowania i jej skuteczność ochrony.

Jak widzimy, do wyboru mamy wiele maseczek, w które możemy się zaopatrzyć w dobie koronawirusa. Wszystko zależy od naszych predyspozycji i potrzeb. Oczywiście możemy je kupić także w różnych rodzajach sklepów – od internetowych po zwykłe sieciówki, jak żabka. Często możemy nabyć także maseczki w pakiecie, np. dziesięcio sztukowym. Wybierajmy mądrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl